Pavel Blažek jednal se Soudcovskou unií

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek s náměstky a prezident Soudcovské unie Libor Vávra s 1. viceprezidentem Romanem Ladou se dnes sešli na společném jednání na Ministerstvu spravedlnosti.

Se Soudcovskou unií jsme připraveni i nadále diskutovat, domluvili jsme se, že nebudeme v nejbližší době pokračovat ve veřejné polemice, neboť lidé nyní mají mnohem závažnější starosti a obavy a není v našem společném zájmu je zneklidňovat ještě více. K diskusi jsem ovšem samozřejmě kdykoli připraven. Uznávám argument Soudcovské unie, že zvolené odůvodnění, které poskytlo ministerstvo jako odpověď podle informačního zákona na svých stránkách, nebylo nejšťastnější," uvedl ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

Prezident Soudcovské unie Libor Vávra pak prohlásil, že nejmenování jednoho funkcionáře není zásahem výkonné moci do moci soudní.

Za dobu, co jsem podruhé ministrem jsem jmenoval 46 nových soudců, resp. 36 nových státních zástupců. Co se týká soudních funkcionářů, těch jsem jmenoval 30 a 15 funkcionářů z řad státních zástupců," uvádí ministr spravedlnosti.

46

nových soudců (7+39) dvě jmenovací etapy

11

předsedů okresního soudu

12

místopředsedů okresního soudu

1

předseda krajského soudu na návrh prezidentem republiky

6

místopředsedů krajského soudu

36

nových státních zástupců (15+5+16) tři jmenovací etapy

1

vrchní státní zástupce

1

náměstek vrchní státní zástupkyně

6

okresních státních zástupců

7

náměstků okresních státních zástupců

Prohlášení ministra spravedlnosti naleznete na stránkách Ministerstva spravedlnosti pod tímto odkazem ZDE.

 

 

Mgr. Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Ministerstva spravedlnosti

29. 8. 2022