Přejít na podrobné vyhledávání
Přejít na podrobné vyhledávání
Přejít na podrobné vyhledávání

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek dnes slavnostně přestřihnul pásku u nově zrekonstruované budovy v Justičním areálu na Míčánkách v Praze.

Ilustrační obrázek

Dnes byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná budova v Justičním areálu na Míčánkách.

Cílem investiční akce bylo provedení rekonstrukce poslední budovy v Justičním areálu Na Míčánkách. Jednalo se o kompletní rekonstrukci samostatně stojícího nepodsklepeného objektu, při které byla budova navýšena o 1 patro a byla provedena vestavba v podkroví. Bylo vybudováno 23 nových kanceláří a modernizováno 63 kanceláří. Součástí prací byla kompletní výměna podlah a stropů, oken, veškerá zdravotně technická instalace a rozvody elektroinstalace, včetně datových sítí. Obnoveny byly vnitřní omítky, dodány nové podlahové krytiny a nový nábytek. Zároveň byl instalován nový výtah.

V budově bude sídlit Probační a mediační služba - středisko Praha, Evropský žalobce a využije ji i Městský soud v Praze.

 

Celkové náklady na rekonstrukci objektu činily 267 840 tis. Kč, stavba byla dokončena ve stanoveném termínu 22. 11. 2023 a kolaudace proběhla v prosinci 2023.

 

Areál s celkovou zastavěnou plochou 11 212 m² sloužil ještě dříve za Rakouska-Uherska vojenským účelům, nacházely se zde kasárna Jana Roháče z Dubé, později zde sídlil 28. pražský pluk.

 

Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Ministerstva spravedlnosti

29.  února 2024