Agregátor obsahu Agregátor obsahu

01.06.2022 Sněmovna podpořila spuštění Milostivého léta II

Sněmovna dnes v prvním čtení jednomyslně podpořila konání druhého milostivého léta. Od 1. září 2022 by tak mohli dlužníci využít „Milostivé léto II" a rychle se zbavit svých dluhů.

„Děkuji všem poslancům a poslankyním napříč politickým spektrem, že návrh zákona podpořili. Velmi si toho vážím. Nerad bych na někoho zapomněl, proto mé poděkování patří opravdu všem, a to  jak koaličním, tak opozičním poslankyním a poslancům bez rozdílu. Předpokládám, že v důsledku současné energetické krize a zvyšující se inflace je druhá vlna milostivého léta na místě a pro dlužníky, kteří uvázli v dluhové pasti, se tak otevírá prostor pro nový životní restart," uvedl ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

Zejména u dlouhodobých exekucí může „Milostivé léto II" zachránit nemalý finanční obnos, dlužníkovi se zcela odpouští úroky z prodlení a jiné příslušenství. Jedná se již o druhou akci tohoto typu. Dlužníci budou tentokrát moci bezúročného období využít tři měsíce, a to od 1. září 2022.

Rád bych také ocenil přístup neziskové organizace Člověk v tísni a poděkoval za jejich cenné připomínky a podněty z praxe," doplnil ministr spravedlnosti.

Co je milostivé léto, jaké jsou jeho výhody, na jaké pohledávky lze využít, jaké jsou změny v porovnání s prvním „Milostivým létem" naleznete ZDE

 

Mgr. Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Ministerstva spravedlnosti

1. 6. 2022