Agregátor obsahu Agregátor obsahu

25.10.2023 Reakce Ministerstva spravedlnosti na článek iRozhlas

V reakci na článek iRozhlasu „Vnitro rok tvořilo pro ministry návod k zeštíhlení státu. Blažkův úřad si přesto zadal analýzu za milion" uvádíme, že se jedná o krok, který je v souladu s Programovým prohlášením vlády. Účelem bylo zhodnocení současného stavu zajištění vybraných agend resortu justice s cílem navrhnout doporučení pro jejich budoucí optimalizaci, a to k 1. 1. 2024. Konkrétní opatření již nyní realizujeme a další budou následovat podle metodiky Ministerstva vnitra.

Aktivity Ministerstva vnitra sice míří na zeštíhlení státní správy, ale již se nezabývají mapováním záležitostí týkajících se personálních kapacit resortu spravedlnosti nebo mapování konkrétních procesů. Ministerstvo spravedlnost se těmito kroky hlásí k vládní prioritě Moderní státní správy uvedené v Programovém prohlášení vlády.

Analýza již efekt přinesla. První konkrétní opatření navazující na doporučení, a které vycházejí z uskutečněné analýzy, se promítne ve změnách organizační struktury Ministerstva spravedlnosti k 1.1.2024, konkrétně dochází ke zrušení celé jedné sekce, kdy výkon její agendy bude začleněn do ostatních sekcí. Tímto dochází k úsporám (rušení vedoucích tabulkových míst), snížení byrokracie v rámci resortu a tím celkovému efektivnější výkonu zákonných agend.  

 

Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Ministerstva spravedlnosti
25. října 2023