Přejít na podrobné vyhledávání
Přejít na podrobné vyhledávání
Přejít na podrobné vyhledávání

Odpověď na žádost o informace podle svobodného přístupu k informacím od Transparency International

Ministerstvo spravedlnosti obdrželo dne 9. 8. 2022 žádost o informace obecně prospěšné společnosti Transparency International ohledně „Poskytnutí výše uvedené analýzy (činnosti VSZ Olomouc a VSZ Praha, pozn. red.), která byla představena na poradě ministra spravedlnosti a následně promítnuta do tiskové zprávy zveřejněné na webu povinného subjektu…"

Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o obsahově totožnou žádost se žádostí žádosti paní Adély Jelínkové ze dne 2. 8. 2022, dovolujeme si veřejně odkázat na kopii odpovědi Ministerstva spravedlnosti v plném znění zde.

Pro doplnění uvádíme, že Ministerstvo spravedlnosti transparentně představilo veškeré dostupné informace na tiskovém brífinku po setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka s tehdejším kandidátem, dnes již vrchním žalobcem VSZ Olomouc, Radimem Daňhelem – zde.

Data zveřejnila např. ČTK, Česká televize, Rozhlas a další. Následně k nim doplnily komentáře např. nejvyššího státního zástupce Igora Stříže, či bývalého vrchního státního zástupce VSZ Olomouc a dalších. Nikdo z uvedených zveřejněná data nezpochybnil, to učinili pouze zástupci vydavatelství Economia a Transparency International.

Ministerstvo spravedlnosti ctí právo na svobodný přístup k informacím podle zákona 106, proto odpovědi sdělíme veřejně.

 

Ministerstvo spravedlnosti

17. 8. 2022