Agregátor obsahu Agregátor obsahu

17.12.2021 Ministr spravedlnosti Pavel Blažek se ujal úřadu

Premiér Petr Fiala dnes uvedl do úřadu ministra spravedlnosti Pavla Blažka, který se této funkce ujímá již podruhé. Podle premiéra by měl nastupující ministr vrátit lidem důvěru v právní stát.

Pavel Blažek se narodil v Brně, kde vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. V letech 1992–2002 působil jako interní učitel na Právnické fakultě MU v Brně, obor správní právo a správní věda. Od roku 1996 je advokátem, výkon advokacie je na jeho žádost od roku 2012 pozastaven. Od roku 2013 je poslancem Poslanecké sněmovny PČR. Post ministra spravedlnosti vykonával již v letech 2012–2013.

Pavel Blažek za priority resortu považuje řešení situace soudních znalců, novelu zákona o státním zastupitelství či předložení novely trestního zákona v tomto volebním období.

„Měli bychom se zaměřit na odměny znalců a získat pro ně větší peníze jinak hrozí jejich úbytek a prodlužování lhůt řízení. Platy soudců a státních zástupců určuje zákon na rozdíl od platů soudního aparátu. Nelze připustit, aby v jedné budově byly pak platové rozdíly příliš vysoké a soudní aparát začínal chybět." řekl Pavel Blažek.

 

Mgr. Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Ministerstva spravedlnosti

17. 12. 2021

Pavel Blažek, ministr spravedlnosti
Pavel Blažek, ministr spravedlnosti