Přejít na podrobné vyhledávání
Přejít na podrobné vyhledávání
Přejít na podrobné vyhledávání

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek pokračuje v pracovních cestách do krajů

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek společně se svými náměstky Radomírem Daňhelem, Karlem Dvořákem a Antonínem Stanislavem pokračuje v pracovních cestách do krajů. 

 Dnes navštívili kraj Ústecký, konkrétně Ústí nad Labem. To je po Českých Budějovicích a návštěvě Generálního ředitelství vězeňské služby ČR již jeho třetí pracovní zastávkou.  

Témata dnešního setkání:

·        materiální zabezpečení soudů a státních zástupců

·        výstavba justičního areálu

·        připravovaná legislativa

·        vzájemná diskuse

Pavel Blažek se na této pracovní návštěvě setkal s předsedkyní ústeckého krajského soudu Lenkou Ceplovou. S Lenkou Ceplovou a předsedy okresních soudů se opět věnovali tomu, jaká aktuální témata se řeší a jak může Ministerstvo spravedlnosti přispět a pomoci.

Odpoledne si ministr spravedlnosti spolu se svými náměstky Radomírem Daňhelem, Karlem Dvořákem a Antonínem Stanislavem prohlédli místo, kde vyroste nový justiční areál. Ministerstvo již zahájilo veřejnou zakázku na zhotovitele stavby justičního areálu v Ústí nad Labem. Tím také splnilo další slib, ke kterému se zavázalo. 

Během návštěvy Ústí nad Labem se Pavel Blažek společně s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou potkali také s krajským státním zástupcem Radimem Kadlčkem a s okresními státními zástupci.  

Ministerstvo spravedlnosti

20.02. 2023