Přejít na podrobné vyhledávání
Přejít na podrobné vyhledávání
Přejít na podrobné vyhledávání

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek na pracovním jednání v Ostravě

 

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek společně s náměstky Radomírem Daňhelem, Antonínem Stanislavem a vrchní ředitelkou Klárou Cetlovou pokračuje v pracovních cestách do krajů. Ostrava je po Českých Budějovicích, Ústí nad Labem a návštěvě Generálního ředitelství vězeňské služby ČR jejich další pracovní zastávkou.

Pavel Blažek nejprve navštívil Krajský soud v Ostravě, kde se setkal s jeho předsedou Petrem Novákem a jeho kolegy. S předsedy okresních soudů se pak ve vzájemné diskusi opět věnovali tomu, jaká aktuální témata se řeší a jak může Ministerstvo spravedlnosti přispět a pomoci.

Témata dnešního setkání:

  • informace o připravované legislativě
  • diskuse s předsedy okresních soudů a předsedou Krajského soudu v Ostravě
  • diskuze s krajskými státními zástupci, vedoucími okresními státními zástupci a vrchním státním zástupcem v Olomouci
  • materiální zabezpečení soudů a státních zástupců.

Další jednání se uskutečnilo spolu s vedoucím Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Radimem Daňhelem na ostravském krajském státním zastupitelství. Zde Pavel Blažek jednal s krajským státním zástupcem Liborem Malým, jeho kolegy z krajského a okresních státních zastupitelství.

Odpoledne si ministr spravedlnosti spolu se svými náměstky a vrchní ředitelkou prohlédli středisko zaměřené na muže po výkonu trestu, Novou šanci. Primárně se zde zabývají postvězeňskou péčí (resocializací), hledáním účinných forem snižování recidivy, efektivnější adaptací propuštěných mužů z výkonu trestu a pomocí lidem bez domova.

Mgr. Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Ministerstva spravedlnosti

27. března 2023