Agregátor obsahu Agregátor obsahu

21.09.2023 Ministr spravedlnosti jmenoval Radima Dragouna novým vrchním státním zástupcem v Olomouci

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek jmenoval nového vrchního státního zástupce v Olomouci. Stalo se tak na návrh nejvyššího státního zástupce Igora Stříže, poté, co byl vybrán pětičlennou výběrovou komisí. Jmenování Radima Dragouna vrchním státním zástupcem v Olomouci diskutoval ministr spravedlnosti jak v soustavě státního zastupitelství, tak s odbornou veřejností a i na základě výsledků těchto rozhovorů ho s účinností od pondělí 25. září 2023 jmenoval vrchním státním zástupcem v Olomouci.

JUDr. Bc. Radim Dragoun, Ph.D. již jako státní zástupce působil, a to v letech 2007-2018. Od roku 2018 až do srpna letošního roku vedl jako ředitel Generální inspekci bezpečnostních sborů.

 

Časový vývoj /VSZ Olomouc/:

18. července 2023 vyhlásil nejvyšší státní zástupce Igor Stříž výběrové řízení na obsazení funkce vrchního státního zástupce v Olomouci, na kterou v červnu 2023 rezignoval Radim Daňhel. Osobní pohovory se třemi přihlášenými uchazeči před výběrovou komisí se uskutečnily 25. srpna 2023.

Na základě vyhodnocení pohovorů komise doporučila nejvyššímu státnímu zástupci jako nejvhodnějšího kandidáta Radima Dragouna.

6. září 2023 obdržel ministr spravedlnosti od nejvyššího státního zástupce písemný návrh na jmenování Radima Dragouna vrchním státním zástupcem v Olomouci.

14. září 2023 ministr spravedlnosti jednal s kandidátem na vrchního státního zástupce v Olomouci.

21. září 2023 jmenoval Pavel Blažek Radima Dragouna vrchním státním zástupcem VSZ Olomouc, a to s účinností k pondělí 25. září 2023.

Další informace naleznete na stránkách Nejvyššího státního zastupitelství – ZDE.

 

Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Ministerstva spravedlnosti
21. září 2023

Pavel Blažek a Radim Dragoun