Agregátor obsahu Agregátor obsahu

26.10.2023 Ministerstvo spravedlnosti spouští pilotní podcast

Ministerstvo spravedlnosti připravilo nový první spravedlivý podcast - JUSTcast. Jedná se o pilotní projekt, v jehož rámci zatím vznikl podcast „Rodina je všechno, rozvodem to nekončí", který se natáčí se ve studiu Leagleone. Tématem je právě rodina, rodinné právo a připravovaná rozvodová reforma. Cílem je nastínit širší veřejnosti základní principy rodinného práva a přiblížit práci, kterou Ministerstvo spravedlnosti v této oblasti vykonává. Na pilotní projekt mohou navázat další tématické podcasty týkající se působnosti resortu spravedlnosti.

Moderování pilotního podcastu se ujala poslankyně a rodinná advokátka Eva Decroix, která v prvním díle vysvětluje proč se podcast jmenuje „Rodina je všechno, rozvodem to nekončí" a jací hosté se na něm objeví. Ve druhém díle vyzpovídala mistra spravedlnosti Pavla Blažka. Tématem rozhovoru bylo aktuální dění v oblasti rodinného práva či důležitost komunikování věcí, kterým není věnována velká pozornost.

Třetí díl s předsedou Okresního soudu ve Vsetíně a členem Spolku rodinněprávních a opatrovnických soudců Pavlem Kotradym pomůže každému, kdo se chce seznámit se základním procesem a povinnostmi, které se k rozvodu pojí.

Celé díly jsou a budou k dispozici na webu Ministerstva spravedlnosti, na sociálních sítích X, Facebook, LinkedIn a následujících platformách:

Spotify: https://open.spotify.com/show/2VwKN1E9HtKJz50y6rIoiE

YouTube: https://www.youtube.com/@ministerstvospravedlnosti

Dotazy a podněty k tématu můžete zasílat na email: rodina@msp.justice.cz.

Odkaz na YouTube kanál, kde lze nalézt jednotlivé díly podcastu i s titulky.

Mgr. Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Ministerstva spravedlnosti

23. října 2023