Agregátor obsahu Agregátor obsahu

14.02.2022 Ministr spravedlnosti předal jmenovací dekrety Romanu Fialovi, novému předsedovi a Jaroslavu Burešovi, místopředsedovi Rady Justiční akademie

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek dnes navštívil Justiční akademii v Kroměříži. Ve funkci potvrdil stávající ředitelku Justiční akademie Ludmilu Vodákovou a jmenoval nového předsedu a místopředsedu Rady Justiční akademie Romana Fialu a Jaroslava Bureše. Pozvání přijal i poslanec a předseda Ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny Radek Vondráček.

„Přestože po letech přicházím jako politický ministr, pro Justiční akademii nemám žádné politické zadání, ale zadání, jak má tato instituce fungovat, zejména ve vztahu k novému zákonu o soudech soudcích," řekl ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

Nová Rada Justiční akademie by měla být ve své činnosti ofenzivnější nikoli aktivistická a především být oporou stávající ředitelce Ludmile Vodákové

 

Mgr. Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Ministerstva spravedlnosti

14. 02. 2022

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (uprostřed). Zleva: Radek Vondráček, Jaroslav Bureš, Ludmila Vodáková, Roman Fiala, Martina Kováříková, Karel Dvořák.