Agregátor obsahu Agregátor obsahu

Prezident jmenoval nové předsedy soudů v Praze a v Plzni a 33 nových soudkyň a soudců

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval Jaroslavu Pokornou novou předsedkyní Městského soudu v Praze a do čela Krajského soudu v Plzni jmenoval Alexandra Krysla. Taláru se po dnešku ujme také 33 nově jmenovaných soudců. Ti v rámci generační obměny nahradí odcházející kolegy.

Ceremoniálu na Pražském hradě se zúčastnila ministryně spravedlnosti Marie Benešová, která návrh na jmenování 20 žen a 13 mužů předkládala, návrh pak začátkem července schválila vláda. „Jsem ráda, že dochází k posilování nejvytíženějších soudů, a věřím, že všichni jmenovaní přistoupí ke svým novým rolím s pokorou a budou pro své soudy posilou. Stejně tak věřím, že dnes jmenovaní předsedové soudů přinesou nové myšlenky a přispějí k dobrému chodů soudů v Plzni a Praze. Nová předsedkyně Jaroslava Pokorná je pak důkazem, že se do vysokých pozic hlásí i ženy, za což jsem moc ráda," uvedla ministryně spravedlnosti Marie Benešová.

Nové soudkyně a soudci zamíří na soudy v Praze, Brně, Ostravě, Ústí nad Labem, Hradci Králové a Plzni. Nejvíc nováčků půjde do obvodu pražského městského soudu, pod ostravský krajský soud, pět pod Krajský soud v Praze, čtyři pod brněnský a ústecký krajský soud. Tři soudci budou působit v obvodu Krajského soudu v Hradci Králové a poslední pod Krajským soudem v Plzni. Nově jmenovaní jsou ve věku 30 až 42 let a kromě justičních čekatelů se jedná o asistenty soudců, advokáty, vyšší soudní úředníky či státní zástupkyni.

 

Mgr. Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Ministerstva spravedlnosti

29. 7. 2020