Agregátor obsahu Agregátor obsahu

12.07.2021 Novým nejvyšším státním zástupcem je Igor Stříž

Vláda jmenovala na návrh ministryně spravedlnosti nového nejvyššího státního zástupce. S účinností od 13. července se jím stane dosavadní náměstek nejvyššího státního zástupce JUDr. Igor Stříž.

Doktora Stříže jsem na funkci nejvyššího státního zástupce navrhla pro jeho vysokou odbornost i dlouholeté zkušenosti z působení na vyšších stupních státního zastupitelství, a to včetně zkušeností z působení v jejich vedení. Navíc se domnívám, že jeho jmenováním zůstane zachována kontinuita fungování Nejvyššího státního zastupitelství i soustavy státního zastupitelství jako celku," uvedla ministryně Marie Benešová po dnešním jednání vlády.

JUDr. Igor Stříž je prvním náměstkem nejvyššího státního zástupce od roku 2011. V letech 1997 až 2007 byl náměstkem vrchního státního zástupce v Olomouci. V plné míře disponuje nezbytnými osobnostními a bezpečnostními předpoklady včetně bezpečnostní prověrky na stupeň „tajné".

„Jsem přesvědčena, že Igor Stříž je schopen plně zajistit fungování a další rozvoj a zachovat nezávislost celé státního zastupitelství. Podporu návrhu na jeho jmenování vyjádřila také Unie státních zástupců," doplnila ministryně spravedlnosti.

Mgr. Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Ministerstva spravedlnosti

12. 7. 2021