Agregátor obsahu Agregátor obsahu

01.09.2023 Ministerstvo spravedlnosti má nového dodavatele justičního portálu

Ministerstvo spravedlnosti vybralo na základě otevřeného výběrového řízení nového dodavatele portálu justice.cz. Bude jím firma TECHNISERV spol. s r. o. Prioritně zajistí stabilitu portálu a následně také redesign webu.

Předmětem plnění veřejné zakázky „Podpora a rozvoj portálu justice.cz" je prioritně zajištění řádného chodu, tj. provozu a rozvoje webového portálu justice.cz, analýza a oprava chyb, které způsobují výpadky portálu. Dlouhodobě se potýkáme s výpadky portálu justice, jejichž příčinou nebyl pouze sofistikovaný kybernetický útok, ale také technické problémy softwarové kompatibility. V této souvislosti jsme přijali několik technických opatření. Veřejná zakázka na nového dodavatele je jedním z nich.

Paralelně bude mít dodavatel za úkol také zajistit upgrade a migraci platformy portálu na nejnovější verzi platformy a následně redesign portálu. Portál se upraví takovým způsobem, aby laická i odborná veřejnost mohla získat a snadno pochopit zveřejněné informace a mít přístup k on-line službám resortu justice. Toho bude dosaženo pomocí uživatelského výzkumu, kde by byla postupně zkoumána každá jedna tematická kategorie, respektive její části na portálu.

Hodnotícím kritériem výběrového řízení byla cena, přičemž uchazeči museli současně doložit seznam významných zakázek, splňující určitá kritéria, a rovněž seznam členů realizačního týmu, také se stanovenými požadavky.

Mezi klienty firmy TECHNISERV patří například Letiště Praha, IKEM, Amazon, Komerční banka, Český telekomunikační úřad, Pražský hrad, Univerzita Tomáše Bati či Česká spořitelna.

 

Mgr. Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Ministerstva spravedlnosti

1.září 2023