Agregátor obsahu Agregátor obsahu

29.06.2021 Ministerstvo spravedlnosti ČR získalo ocenění IDC European Future of Work Awards 2021

Ministerstvo spravedlnosti ČR obdrželo ocenění IDC European Future of Work Awards za poskytnutí nejlepšího hybridního pracovního prostoru díky využívání videokonferenčních systémů Poly.

Ministerstvo spravedlnosti ČR úspěšně využívá videokonferenční řešení RealPresence Group Series pro zlepšení efektivity soudního řízení od společnosti Plantronics („Poly" - dříve Plantronics a Polycom), která je nadnárodní telekomunikační společností nabízející technologii pro propojení a spolupráci lidí.

Projekt pomohl k urychlení řízení a zefektivnění komunikace v rámci soustavy soudů, státních zastupitelství a vězeňské služby a díky úspoře času a finančních prostředků také přispěl ke zjednodušení procesů. Rovněž se zvýšila celková úroveň zabezpečení, neboť je možné realizovat výslechy osob ve vězení prostřednictvím videokonferenčního přenosu přímo z vězeňských zařízení.  Dalším nezanedbatelným přínosem je vyšší komfort účastníků a v určitých případech i snazší a citlivější zajištění í těch soudních řízení, při kterých je nežádoucí, aby strany byly v přímém fyzickém kontaktu.

„Ministerstvo spravedlnosti České republiky nasadilo v rezortu spravedlnosti systém videokonferenčního řešení, které mimo jiné umožňuje virtuální jednání. Domnívám se, že tento projekt pozitivně přispěl ke zvládnutí komunikace i v době pandemie a lze ho považovat za jeden z velmi úspěšných projektů IT. Získání tohoto ocenění není jen zásluhou pracovníků ministerstva, ale i celého rezortu, který videokonference aktivně využívá." uvedla ředitelka Odboru informatiky Elena Ransdorfová.

 

Mgr. Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Ministerstva spravedlnosti

29. 6. 2021