Agregátor obsahu Agregátor obsahu

12.11.2018 Bavorský ministr spravedlnosti ocenil čtyři Čechy za boj s přeshraniční kriminalitou

Dne 9. listopadu 2018 udělil bavorský ministr spravedlnosti Winfried Bausback ocenění pěti osobnostem za zásluhy v oblasti justice a policie, čtyři z nich byli Češi. Slavnostního ceremoniálu v prostorách historické knihovny Vrchního zemského soudu v Bamberku se účastnil také ministr spravedlnosti Jan Kněžínek.

„Prostřednictvím úzkých vztahů s našimi českými kolegy společně čelíme mezinárodní kriminalitě. Vy jste lidé, kteří se nadmíru zasazují o náš právní stát. A za toto úsilí chci dnes vyjádřit svůj velký dík," uvedl na úvod ceremoniálu Winfried Bausback.

Vedle paní Ursuly Baur-Alletsee, která se již mnoho let angažuje jako právní poradkyně při soudních jednáních v oblasti působnosti Zemského soudu ve Würzburku, vyznamenal Winfried Bausback čtyři české osobnosti za zásluhy v oblasti česko-bavorské justiční spolupráce. Medaili převzala vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, soudce pražského městského soudu Michal Fridrich, ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. „Česko a Bavorsko nespojuje jen společná hranice, ale i úzké a přátelské kontakty, a to zvláště v justiční oblasti. Neboť jen prostřednictvím důvěrné spolupráce můžeme čelit stoupající mezinárodní kriminalitě. Proto mě velmi těší, že na obou stranách hranice existují lidé, kteří se s velkým osobním nasazením zasazují o plynulou spolupráci," vyzdvihl Bausback přeshraniční spolupráci.

Také český ministr spravedlnosti Jan Kněžínek vyzdvihl roli takové spolupráce: „Velmi mě těší, že se mohu zúčastnit tohoto mimořádného momentu. Je to vhodná příležitost prohloubit úzké a přátelské vztahy České republiky s Bavorskem. Mezi vyznamenanými jsou čtyři mí spoluobčané a na to jsem velmi hrdý. Upřímně doufám, že naše spolupráce bude i nadále pokračovat."

 

Tiskové oddělení Ministerstva spravedlnosti

12. 11. 2018